A Panasonic 3D-s kamerája 21 ezer dollár, de az oldalunkon bemutatott Ikonoskop is feleennyibe kerül, amit még a nálunk jobb módban élő nemzetek átlag háztartása sem engedhet meg magának, bár igény kétségkívül lenne rá. Bár az alábbi kreációt a Weber State Egyetem tudósai ötlötték ki, nem kell lángelmének lenni a megvalósításához, csupán pontosnak. Az persze evidens, hogy a hétköznapi megoldásokhoz nem jár olyan minőség, mint amit a moziban is látni, de a végeredmény bőven kielégítő egy házimozi, vagy akár egy művészi alkotás létrehozásához is.
A felettébb innovatív megoldáshoz csupán két olcsó, középkategóriás – de jó minőségű – Kodak kézi kamerát használtak fel (úgy 250 dollár értékben), egy L alakú alumínium rudat, és némi csavart. A kamerákat a csavarokkal illesztették a méretre vágott, és fúrt idomra, mégpedig egymástól 6 és fél centiméterre, amekkora a szemek közti átlagos távolság hossza. A mélységen e távolság finom hangolásával lehet változtatni, az x tengely (jobb-bal) mentén. A kamerákat, illetve az állványt manuálisan kezelték, majd a kapott filmeket Adobe Premiere CS4-el vágták, és igazították egymáshoz, de az ingyenes programokkal is hasonló eredményt értek el.
##187609##
A videó szerintem magáért beszél, de megnézhetjük a két eredetit is, amit összeszerkesztettek.
##187610##
Az ötlet jó, és működik, nem kell feltétlenül méregdrága kamerára beruházni, ha ki akarja magát próbálni az ember 3D filmkészítésben is, legfeljebb csak akkor, ha jól sikerül.