Adatőr 2.

2009. 08. 22.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.
Biztonsági usb Nemrég egy hardveres biztonsági kódolást alkalmazó merevlemezről írtam, mely duplán védte adatainkat a behatolás ellen, a fizikai hozzáférést engedélyező numerikus billentyűzetei segítségével. Mivel fontos dokumentumaikat a legtöbben pendrive-on hordják magukkal, megnéztem a legújabb biztonsági megoldást.

Aki szerint a szoftveres titkosítás hamar feltörhető, megpróbálja másképpen is védeni a számára fontos adatokat. Az első elterjedtnek tűnő módszer a USB flash drive fizikai lezárása, amiről jómunkás scully írt legutóbb. A másik, újabb fejlemény a pendrive-védelmi fronton igazi nagyágyú. Már inkább az emlegetett HD-re emlékeztet. Hardveres titkosítása az egyelőre feltörhetetlen 256 bites, és ezen kívül szintén csak egy PIN-kóddal juthatunk a fizikai felhasználáshoz, amit magába a pendrive-ba kell beütni, miután csatlakoztattuk a számítógéphez.

A drive-ra mentett adatok egyből kódolódnak, és abban is biztosak lehetünk, hogy nem maradnak adatnyomok a USB-nk után a számítógépen, köszönhetően a legújabb titkosító szoftvereknek. Három hibás PIN (4-10 jegyű) beütése után a szerkezet – ha nem is megsemmisíti, de – lezárja magát. Ha valaki mégis használatba tudná venni a készüléket, nem sokat érne vele, ugyanis a feltörésvédelemmel titkosított adatok erőszakos behatolás esetén automatikusan törlődnek a memóriából. Nem semmi reakció!

Természetesen feledékenyeknek lehetősége van online backup létrehozására, amivel a személyes adatok helyreállíthatók, és az elfelejtett PIN-kódot is online lehet módosítani a megfelelő azonosítás után. Érdekes módon nem találtam adatokat a memória méretéről, de 99 dollárért biztosan adnak valamekkorát, az a divat! Az arany színtől eltekintve nekem bejön a cucc, ha lesznek titkaim, biztosan őt választom, az ujjlenyomat-olvasósok állítólag gagyik.

>


Szerző

tech.hu



Scroll to Top