Meg persze a jó értelemben vett emberi exhibicionizmus, ami mutatni vágyja a tudást, vagy egyszerűen dokumentálni a későbbi fejlődés reményében. A Tachyon kameráit elsősorban fejvédőre tervezték, de azért bárhol elhelyezhetők, tetszés szerint, akár megfigyelőként is.
##141821##
Az egyszerűbb példány – Tachyon XC – is többet tud, mint átlagos társai, akik közül kiemeli őt 90 fokos nagylátószöge, melyet torzítás nélkül rögzít, illetve teljesen vízhatlan tokja, amivel több, mint tíz méterig merülhetünk biztonságosan filmezve. Távirányítóval kezelhetjük, nem kell a fejünkhöz kapkodni, és a beépített rázkódás védelem megóv minket a fejkamerák általános betegségétől, a felvétel elvesztésétől.
Többféle felvételi mód között választhatunk, és akár 30 képkockát is rögzíthetünk másodpercenként, ami unikális a kategóriában. Beállíthatunk időközönkénti felvételeket is, ami főleg megfigyelési célokra kiváló dolog. A mellékelt USB és TV kábellel közvetlenül lejátszhatjuk a felvett anyagot bármelyik képmegjelenítőn. A mostanában egyre divatosabb 3D-s változat ugyanezeket nyújtja, csak egyszerre két optikával.
##141820##
A 3D-s felvétel lehet a megszokott, szemüveggel élvezhető jóság, de van rajta „kancsal mód” is, mikor a két objektív képe kereszteződik, és csak a megfelelő fókuszálással adja ki a térhatású képet. A kamerák 4-32 GB-os SDHC memóriakártyára dolgoznak, ami a lehető leghosszabb felvételi időt biztosítja a fejkamerák között, mintegy 12 órát! A csomagba még különféle rögzítési peckeket kapunk, és kép, meg videó szerkesztő szoftvert. Az akkumulátor külön rendelhető, alapból 2 darab ceruzaelemmel üzemelnek a kamerák, míg a távirányítóhoz 2 mini-ceruzaelem szükséges. A mono kamera 180, nagytestvére pedig 380 dollár, ami a szolgáltatások tekintetében nem vállalhatatlanul drága mulatság.