Nos, ez a „megazoom” dolog nem éppen új keletű valami, hiszen 18 szoros (28 – 504 mm zoomtartomány!) zoomot már láthattunk ezelőtt két évvel a Nikonnál, a Panasonic Lumix esetében és még sorolhatnám napestig. Viszont az is igaz, hogy az említett elődökbe nem pakoltak a gyártók dupla képstabilizátort sem, melyek közül az egyik az objektívben teljesít szolgálatot, míg a másik a CCD-t hivatott kiegyensúlyozni. S, hogy miért jó ez nekünk felhasználóknak? Természetesen azért, mert a CCD-s fajta az általános, míg az objektíves változat az optikai zoom használatakor létrejövő remegések, apróbb bemozdulások, lengések kiszűrésében segít.
A kis gépecske további paraméterei is szívet melengetők, hiszen a manapság már szinte elengedhetetlen HD videó (1280 x 720 px / 30 fps) rögzítésére is képes, az ISO érzékenységet pedig 64 és 6400 között kalibrálhatjuk. Az érzékelő lapka mérete szintén a mai divatnak megfelelő 12 megapixel, mellyel max. 4000 x 3000 px képméret érhető el. Ja, majd el felejtettem, hogy a kis „kamera” HDTV kompatibilis, így aztán egy mozdulattal vetíthetünk vele utazási élményeket fotók, vagy videó formájában. Részletes specifikációt a letsgodigital oldalán olvashattok.
A FinePix S2500hd egyébként funkciók és szolgáltatások tekintetében is megállja a helyét nagyobb társai között, ugyanis van benne minden, mi szem szájnak ingere. Ezek közül az arcfelismerést emelném ki, méghozzá azért, mert nem akárhogy végzi. Hanem úgy, hogy mi magunk állíthatjuk be maximum tíz jóember pofijának prioritását a készülendő képen, s a masina ezek után e beállítás alapján fókuszálja a képet a megfelelő mélységélességgel. Ez a lehetőség egyébként kombinálható a vaku vörösszem szűrőjével is, mely természetesen a fotón látható összes szereplő látószervéből kiszedi a pírt.
A végére nem is maradt talán más, mint az ár és a várható megjelenés. Nos, pontos infók nincsenek egyikről sem, ám a suttogó szájak 198,29 dollárról beszélnek, míg a boltokba kerülést tényleg homály fedi (ez év közepe).