Headphonies

2009. 08. 19.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.
Aranyos miniatűr hangfalak A Headphonie, az nem egy fejre illeszthető picike paci, hanem egy édes hangszóró kollekciónak a neve, ami onnan ered, hogy a vízfejű fülhallgatós emberkékre emlékeztetnek a figurák.

Itthon nem terjedt még el túlzottan a pici hangszórók kultúrája, amiket MP3 lejátszókhoz lehet csatlakoztatni (sőt, iPhone-hoz is természetesen), így bárhol megörvendeztethetünk másokat a hordozható zenelejátszónkon tárolt zenékkel. Nálunk inkább az dívik, hogy a kihangosított telefonon nyomják a Prodidzsájt vagy az éppen aktuális slágereket, aminek a minősége vetekszik a befőttesüvegbe ejtett Sokol rádióéval. Az ilyen önjelölt DJ-k sokkal jobban tennék, ha beszereznének valami jóféle kis hangfalat: ha már mindenképpen ők akarják szórakoztatni a négyeshatos villamos(pótló) közönségét, legalább jó minőségben tegyék azt.

Itt van például a Headphonies kollekció, tele mindenféle 7,5 centis vicces figurával, ezek között bárki megtalálhatja a kedvencét. A minőségéről nem tudok nyilatkozni, mert a cég nem dobott meg minket tesztkészülékkel, de azt mondják, ez a második széria, amit a napokban dobtak piacra, még az előzőnél is jobb hangszórókat kapott. 30 dollárért lehet megvásárolni, és egy feltöltéssel 4-8 órát bír a beépített akksi.

Az én személyes kedvencem a Skully fantázianevű példány, egyrészt, mert emlékeztet a neve egy ügynök kollegináéra, másrészt meg mert annyira beteg ez a medve csontváz, hogy folyton röhögni támad kedvem, ha ránézek.

Nektek melyik tetszik a legjobban, már ha bejön nektek ilyesmi?

>


Szerző

tech.hu



Scroll to Top