Augmented Reality. Pár éve került a laborokból a köztudatba, azóta pedig rohamos fejlődésen esett át ez a kutatási terület. Mára már nincs szükség speciális matricákra, jelekre, markerekre, amihez a szoftvernek igazodnia kell, hiszen a valós tereptárgyak (legyen az egy iroda bútorzatata, vagy egy vonat ülései és az utazó emberek) elegendő információt adnak, hogy a nem létező eseményeket térbe helyezze a megjelenítő.
Apropó! Megjelenítő! Nem kell már atomreaktor egy AR szoftverhez. Simán elfut iPhone-on, vagy akár Androidos telefonon. A lényeg, hogy a készülék (persze az lehet akár egy noti is webkamerával) a kamera élő, és a valóságot mutató képére szerkeszti rá térben tökéletesen helyesen a virtuális történéseket. Az oxfordi egyetem kutatói Parallel Tracking and Mapping-nek (nagyjából: Párhuzamos Követés és Feltérképezés) nevezték el saját AR szoftverüket.
##191058##
Mint az a fenti videóból is látszik igencsak jó munkát végeztek, hiszen gyakorlatilag pár másodperc alatt feltérképezi a szoftver a terepet és onnantól tökéletesen térbe helyezi a virtuális szereplőket.
Ráadásul a felhasználási területe igen széles (bár a mókafaktora is óriási a ligetben egymással virtuálislézerpityuvalharcoló srácoknak, akiket mindenki más hülyének néz), hiszen a turizmustól kezdve a vásárláson át, rengeteg helyen tudjuk majd használni a Kiterjesztett valóságot.
Én nagyon rákattantam! És Ti???
>