A Buzz-ról azon frissiben beszámoltunk, amikor megjelent, ekkor még azonban nem lehetett tudni minden bugról. Időközben arra jöttek rá néhányan, hogy a Buzz-nak köszönhetően az ismerőseink megtudhatják, kivel tartjuk a kapcsolatot. A Buzz-on keresztül az alapbeállítás szerint azokat követjük, akikkel a legtöbbet levelezünk. Szintén alapbeállítás, hogy az ismerőseink látják, kiket követünk.
Ez így elsőre ártatlannak tűnik, de lehetnek belőle cikis szituk. A Times Online cikkében olyan példát hoznak, hogy a zaklató exférjek így megtudhatják, kikkel áll most kapcsolatban valahai kedvesük. Azért ez necces lehet. (Ezt a lehetőséget egyébként a profil szerkesztése oldalon lehet kiiktatni azzal, hogy kivesszük a pipát a "A rendszeresen olvasott felhasználók és a saját rendszeres olvasók listájának megjelenítése" menüpont mellől.)
Eva Hibnick, a 24 éves harvardi joghallgató, aki elindította a pert a Google ellen, egyáltalán nem akarta használni a Buzzt, nem érdekelte. Ő egy privát levelezőszolgáltatásra iratkozott fel, nem egy újabb közösségi oldalra. Mégis, hiába kattintott a "Nem érdekel, tovább a leveleimhez" gombra, a Buzz aktív maradt a fiókjában, ráadásul a fenti kedves kis hibával.
Tulajdonképpen érthető a felháborodása. Ha te csak e-mailezni szeretnél, miért kéne folyton árgus szemekkel figyelned arra, milyen újdonságokba rángatnak be téged az akaratod ellenére, és milyen hibákat rejthetnek ezek az újdonságok?