Rakd össze saját weboldalad egyszerűen, ingyen (x)
2014. 12. 04.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.
Az információszerzés elsődleges forrása az internet, ezért ha vállalkozásod nincs jelen a világhálón, elbújsz a potenciális ügyfelek elől. Ha bármilyen céged van, vagy csak saját magad szeretnéd megismertetni a nagyvilággal, akkor nem mehetsz el szó nélkül az internetes megjelenés mellett.
Ha nincs még saját weblapod és nem mozogsz otthonosan a témában, felmerülhet a kérdés: vajon hogyan fogjak hozzá? Ehhez szeretnénk most néhány alapvető tanácsot adni:
1. Válassz egy jó domain nevet!
A jó domain nevek általában rövidek, beszédesek és tartalmaznak olyan kulcsszót, ami egyértelműen utal az oldal tartalmára.
ne válassz túl hosszú domain nevet (pl. legjobb-konyvek-magyar-iroktol.hu)
válassz könnyen megjegyezhető, egyedi címet
2. Ellenőrizd a választott domain elérhetőségét!
Ha megtaláltad a céged számára legoptimálisabb domaint, probléma lehet, ha valaki már lefoglalta. Ez nagyon egyszerűen ellenőrizhető a domain.hu keresőjével, az általad kitalált név beírásával (.hu nélkül, a domain végződést egy külön lenyíló menüben állíthatod).
Abban az esetben, ha ez már foglalt lenne, még mindig nincs minden veszve, ugyanis a ‘Részletes keresés >> Domain-igénylő vagy domain-használó’ eszközzel megtudhatod, hogy kié a keresett domain. Itt meg fogod találni az illető elérhetőségeit és ha akarsz, kapcsolatba tudsz lépni vele.
3. Előzd meg a konkurenciát!
Legyél szemfüles, mert a konkurensek gyorsabbak lehetnek; ma már nehéz eredeti ötlettel előállni és minden perc számít. Ha komoly üzletet akarsz építeni a domainre, ajánlott a hasonló hangzású neveket is lefoglalni, mert nem kerül sokba, viszont ennek hiányában nagyon sok értékes ügyféltől eshetsz el a jövőben.
Gyakori ugyanis, hogy szándékosan arra pályáznak, hogy mondjuk egy jól bejáratott brandtől próbálnak meg vásárlókat “lopni” egy hasonló nevű domainen létrehozott oldallal.
Ha nem akarsz így járni, előzd meg a konkurenseket és csapj le az ékezetes domainekre, illetve foglald le a tipikus elgépeléseket tartalmazó címeket is (pl. tech.hu - tehc.hu)
4. A domain név mellé tárhely is szükséges!
Magában egy domain név megvásárlásával legtöbb esetben nem kapsz tárhelyet. A tárhely az, ahol a weblapod összes adata helyet foglal, tehát a termékeid képei, azok leírása, esetleg fórumhozzászólások. Ha nem tudod, mekkora tárhely szükséges, kérd ki szakértő segítségét - állapítsátok meg közösen, hogy folyamatosan bővülő tartalom lesz-e a honlapodon (pl. webshop, cikkek, fórum), vagy egy darabig nem kívánsz rajta változtatni?
Kérj a domainhez tartozó email címet is, ugyanis mindenképp jobb benyomást kelt egy info@ateceged.hu cím az ügyfelek szemében, mint egy magyarkonyv.info@citromail.hu.
5. Minél hamarabb hozd létre saját céges weblapodat!
Érdemes mihamarabb utánanézned a elérhető ajánlatoknak, a Freewebnek például most kedvező akciós feltételei vannak:
választhatsz saját új .hu domain nevet, 2 évre ingyen
meglévő domaineket ingyen átregisztrálnak és egy év extra használatot is adnak hozzá
CMS (WordPress, Jomla, Drupal) telepítéséhez használd Normal vagy Extra csomagjaikat
további kedvezmények is vannak, amikről ide kattintva olvashatsz