A Rocketfish notebook táska ugyanis nem egy egyszerű számítógép cipelő! Tudása jóval túlmutat az alapokon. Az eszköz két darab puha műanyag lapból áll, melyet természetesen a megfelelő párnázottsággal láttak el belsőleg, a sérülések kiküszöbölése végett. Laptopunkat az egyik ilyen lapra kell fixálnunk, így az a táska részévé válik, mely több szempontból is kedvező lehet a felhasználók számára.
Ahogy a képen is látható, a tatyó használat során teljesen kihajtható, így a notebook hordóból azonnal egy kis munkaasztal, vagy ha úgy jobban tetszik, „laptop-stand” válik, ami főleg a kényelmes használatot segíti, illetve mivel a táskát tartóként alkalmazzuk, biztosan nem veszíthetjük majd el. A számítógép használatát követően nincs más dolgunk, mint táska alulra eső részét ráhajtani a gépre és már indulhatunk is.
A kis notebook táska egyébként tovább bővíthető ventillátorokkal (maximum 4db), így használat közben a túlmelegedéstől is megóvja masinánkat, illetve a plusz hűtés ugye az akkuk töltöttségi idejét is meghosszabbíthatja. Ötletes dolognak tartom ezt a nem mindennapi noti tatyót, ám írás közben annyi minden jutott még eszembe, amit nyugodtan beleintegrálhattak volna. Például hiányolom az USB hubot és a beépített akkumulátorokat, melyek segítik a gép működését még akkor is, ha annak saját aksija már olyan száraz, mint a legjobb borok. Szerintem nyugodtan elbírt volna még legalább ennyit, a mindent az egyben kártyaolvasóról már nem is beszélve. De azt mondom ne nyígjunk, hiszen a maga 70 dolláros árával nem képvisel túl magas árkategóriát, ráadásul a kb. ugyanennyibe kerülő társai maximum a hordozásra képesek. Nálam bizony a kéne kategóriába került ez a kis drágaság.