A dolog azon az elven alapul, hogy az állatok egy része remekül érzékeli (tehát hallja) az olyan ultra magas frekvenciájú hangokat, amiket mi emberek egyáltalán nem. A kis tréner készség ezen a hangszinten kommunikál zabolázatlan kedvencünkkel, így jóval csendesebb módon adhatunk számára parancsokat, mellőzve az ordibálást, ami ugye olykor elég ciki a kutyafuttató nagyközönsége előtt.
A „távirányító” nyolc előre beprogramozott utasítással van feltöltve gyárilag, ám ezeket törölve a memóriából, saját parancsokkal is feltölthetjük azt, a beépített mikrofonnak és a hanggenerátornak köszönhetően. A gyártó állítása szerint a készülék használata mind az eb, mind gazdája számára ártalmatlan, károsodást nem okoz (ez egyébként érdekes, hiszen léteznek ultrahangos kutyariasztók is, bár azok biztos „gyilkos” frekin dolgoznak).
Ahogy a fenti képek is mutatják, a készülék kék és pink színben is kapható, gondolom azért, hogy kutyatípushoz mérten választhasson a gazdi. A ketyere négy darab cerka elemmel üzemeltethető, súlya mindössze 204 gramm, ára pedig a barátságos 35 dolláron belül mozog. Ahogy ezt a cikket írtam, elgondolkoztam egy kicsit, hogy mire lehetne még használni. Nos, Békásmegyer a denevérek paradicsoma, hisz esténként mikor előjönnek, majdnem olyan a látvány, mint a 22 évente sötétség című múviban. Na jó, ez egy kicsit túlzás volt, de ha rájuk is hat a ketyere, remekül el lehetne szórakozni a bőregerekkel is :o) Ha lenne egy ilyenem, biztosan kipróbálnám, hogy eltéríthetők e a szárnyas amlősök, illetve Bigyológus bácsihoz is nagyobb bátorsággal látogatnék el, ahol bizony egy látszólag barátságos „fenevad” várja az odaérkezőket.