A Deutsche Telekom nagysebességű, 100 gigabites adat-összeköttetéssel teremt kapcsolatot a CERN genfi és budapesti telephelyei között.
A T-Systems svájci egységét, jelölték ki arra, hogy nagysebességű adat-összeköttetést biztosítson a CERN (Európai Nukleáris Kutatási Szervezet) genfi adatközpontja és az újonnan alapított, kihelyezett adatközpont között, amelyet a magyar fővárosban, Budapesten működtet a Wigner Fizikai Kutatóközpont. Az Ethernet összeköttetés másodpercenként akár 100 gigabites adat-átviteli sebesség támogatására képes.
Genfben üzemelteti a CERN a világ legnagyobb részecske gyorsítóját, a Nagy Hadron Ütköztető Gyűrűt (LHC). Ez a létesítmény lehetővé teszi a tudósok számára, hogy tanulmányozzák az anyag szerkezetét és az elemi részecskék közötti alapvető interakciókat. A kísérletek során hatalmas adatmennyiség keletkezik. Ezek feldolgozásához a CERN és partner intézményei egy megosztott számítógépes rendszert, az úgynevezett Worldwide LHC Computing Grid (WLCG) számítógépes hálózatot hoztak létre. A világon több, mint 10 ezer kutató használja kísérleteihez a CERN számítógépes infrastruktúráját.
A Wigner Adatközponttal a CERN célja további információ-technológiai kapacitások létesítése a kutatásokhoz. A számítógépes rendszerek hatalmas adatmennyiséget lesznek képesek továbbítani a Deutsche Telekom nagysebességű ICCS összeköttetésén keresztül a genfi és a budapesti telephelyek között. A hatalmas adatátviteli sebességen túl a CERN számára nagyon megbízható adatátvitelre és kapcsolatra van szükség. A kutatóintézet olyan távközlési szolgáltatót keresett, amelyik képes eleget tenni ezeknek a rendkívül igényes gigabit teljesítményű Ethernet követelményeknek.