Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy amennyiben uniós országban töltjük a nyári vakációt, az eddigi 151,41 forint helyett maximum 134,32 forintot kérhet tőlünk egy hívás indításért a szolgáltatónk, míg a hívásfogadás díja 66,90 forintról 51,66 forintra csökken, az SMS pedig kb. egy forinttal lett olcsóbb, így egy hónap múlva maximum 37,88 forintba kerül nekünk egy üzenet. A hívásindítás elszámolása már tavaly július elsejétől az első 30 másodperc után, a hívásfogadásé pedig az első másodperctől kezdve másodpercalapú.
Az NHH közleménye szerint ezen díjaktól a szolgáltatók eltérhetnek, de kizárólag lefelé. Erre azért kíváncsi leszek. A legérdekesebb és legfontosabb újdonság azonban az, hogy az úgynevezett számlasokkot megelőzendő, minden külföldre látogató számlás előfizető esetében van egy automatikus 50 eurós adatroaming plafon, amit egyik mobilszolgáltató sem léphet át, tehát maximum ennyivel sokkolhat minket a következő havi számlánk, az eddigi akár többtízezres (volt ennél még durvább is) összegekkel szemben. Természetesen kérhetjük ennek a korlátnak a feloldását, ha mindenáron netezni akarunk a mobilunkról külföldön.
Ezen felül az adatdíjak is csökkennek: megánként az eddigi egy euró helyett, most már csak 0,8 eurós tarifával számolhatunk, így az 50 eurós plafonkeretünkből 62 és fél megát netezhetünk el. Ha a nyári vakáció után nem szeretnél ilyen csúnya amerikai betegséget: számlasokk (amit csak defibrillátorral lehet hatékonyan orvosolni), keresd fel az NHH Tantusz oldalát, ahol az összes tarifát, országot, szolgáltatót lecsekkolhatod!