Akadálymentesít a Samsung és a Beltone
2015. 09. 01.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.
A halláskárosodással élők mindennapjait könnyíti meg a Samsung és a Beltone audiológusainak legújabb innovációja. A hallókészülék és egy ingyenes applikációval felvértezett androidos okostelefon rengeteg olyan hétköznapi problémára nyújtanak megoldást, amelyek leküzdése eddig kihívás volt.
A Samsung egyestelefonjaira ingyenesen letölthető Hear Plus applikáció hallókészülékkel párosítva a legmodernebb technológiát kínálja a hallásvesztés bármely fokozatával élők számára. A telefon – elsősorban annak mikrofonja – és az alkalmazás lehetővé teszik, hogy a hangot egyből a hallókészülékben hallja a felhasználó. Az alkalmazás további hasznos funkciókat is tartalmaz:
felolvassa az SMS-t vagy e-mailt,
lefordítja az idegennyelvű szöveget,
vezetés és telefonálás közben kihangosítóként is funkcionál,
a geotagging segítségévelaz egyes helyeken használatos beállítások elmenthetők.
Segíti továbbá a felhasználót az elvesztett hallókészülék megtalálásban, függetlenül attól, hogy az eszközt a kanapé mögött vagy egy másik városban felejtette a tulajdonosa. Az applikáció segítségével lehetőség nyílik a fülzúgás (tinnitus) kezelésére, mivel be lehet állítani a magas és mély hangok keverését a zenehallgatás alatt.
„A Samsung készülékei az első androidos okostelefonok, melyekre a Beltone az alkalmazást kifejlesztette. Fontos küldetés és egyben izgalmas kihívás számunkra, hogy megoldásaink relevánsak legyenek és mindig valami pluszt tegyenek termékeinkhez, jelen esetben azzal, hogy a hallássérülteket segíthetjük” – mondta Nyilas Orsolya, a Samsung Electronics Magyar Zrt. vállalati kommunikációs vezetője.
Szakértői becslések alapján Magyarország lakosságának kb. 10 százaléka küzd valamilyen mértékű hallásproblémával. Az Egészségügyi Világszervezet 2000-ben végzett felmérése szerint kiderült, hogy a világon a népesség 4,2 százaléka, kb. 250 millió ember hallássérült. A hallássérülés okától és mértékétől függetlenül minden hallásprobléma ide tartozik az időskori halláscsökkenéstől kezdve az örökletes, veleszületett siketségig. A WHO statisztikái alapján a hallássérültek száma folyamatosan emelkedik, mely öregedő társadalmunknak, a különböző technikai eszközök (pl. fülhallgatók) használatának és a magas zajártalomnak is köszönhető.