Szinte mindenre a Google termékeit használom. Levelezés, naptár, keresések. Akinek Google fiókja van, használja és úgy keres a saját keresőjükben, hogy közben be van jelentkezve, a Google mindent tudni fog mit keresel, mi az ami érdekel. Aki nem tudja, vagy nem akarja elfogadni ezt, ne olvasson tovább. Törölje a fiókját a Gmail-ből a Youtube-ról és a Picasa-t is hanyagolja és persze a keresőt is kerülje nagy ívben. Ha viszont nem zavar, akkor érdekes dolgok vannak a lehetőségek tárházában.
Kezdjük a kereséssel. Először is jelentkezz be a Gmail-be, úgy használd a Google kereső szolgáltatását és lehetőséged lesz korábbi kereséseid visszanézni és azok közt külön keresni. Konkrét weboldalt is feldob, amit a keresést követően megnyitottál. Nekem évekre visszamenő keresési előzményeim vannak, és sokszor emlékszem, hogy kerestem már erre, és azt az eredményt szeretném mint anno. Nem kell mást tenni, mint beírod a gúgliba, hogy keresési előzmények. Kidob pár találatot, klikkelsz, belépsz és nézheted, hogy mikor voltál a legaktívabb mit kerestél és kereshetsz a saját kereséseid között.
Naptár: gyermekem jelentős kütyüszakértelemmel rendelkezik így a telefonomon nem kell két másodperc és időzónát vált, ami erősen keresztbe tesz a reggeli felkelésnek, ha nem tudok róla. Ezt megelőzendő a Google naptárat használom és abban az SMS figyelmeztetést. Naptár beállításaiban regisztrálni kell a telefonszámod és ők küldenek egy megerősítő kódot, amit a naptárba visszaírva regisztrálsz. Ezek után az esemény jelzése részen ki tudod választani az sms jelzést és azt, hogy menyivel az esemény előtt jelezzen.
A Google mindent tud, és fel is használja: személyre szabott keresési eredmények és sok olyan apróság, ami Orwell eszébe sem jutott. Hát éljünk vele és zárjuk ki a sok szemetet, ami nem érdekel, és csak azt kapjuk, amire tényleg kíváncsiak vagyunk!