A Google közösségi szolgáltatása a napokban hivatalosan is megnyitotta kapuit, ami bizonyos mérések szerint 1269%-os forgalomnövekedést okozott. A Google még mindig nem igazi ellenfele az újabb adatvédelmi botrányban dagonyázó Facebooknak a számháborúban, de ez vajon így is marad?
A Google megnyitása nem meglepő módon robbanásszerű növekedést okozott a látogatások számában. Az Experian Hitwise mérése szerint a heti forgalom 1269%-ot ugorva elérte a 15 milliót. Ráadásul ez a mutató nem tartalmazza a mobilról érkező látogatásokat és azokat sem, akik mondjuk a Google Docs vagy a Gmail használata közben posztoltak valamit a mindenhol jelenlévő Google toolbar használatával.
A szolgáltatásra regisztrálók számát illetően ugyanakkor még mindig csak becslések állnak rendelkezésre. A ReadWriteWeb egy bizonyos Paul Allenre hivatkozva 43 millió felhasználóról ír. Az úriember egyébként a Google nem hivatalos statisztikusaként aposztrofálja magát, és a ritka keresztnevek előfordulása alapján kalkulálja ki ezt a számot, amire semmiképp nem kell hajszálpontos értékként tekinteni.
A Google mindenesetre immáron élesben küzd majd a többi közösségi hálózat, vagyis elsősorban a Facebook dominanciája ellen. A nyitás mellett néhány újdonság is érkezett, például immáron megoszthatjuk a köreinket is más felhasználókkal. Ezt a frissítést demonstrálja az alábbi, kissé döcögősen induló videó.
Nagy kérdés, hogy mire megy majd a Facebookkal szemben a Google , hiszen Zuckerberg és népi zenekara sem láblógatással múlatta az időt, számtalan újítással álltak elő, melyek közül több éppen a Google repertoárjából lehet ismerős. A meccs nem tekinthető lefutottnak, hiszen egyelőre óriási a különbség a két oldal felhasználói tábora között, akadnak faktorok, melyek a keresőóriás szolgáltatására hajtják a vizet.
A Facebook felhasználók körében például jó nagy vihart kavart némelyik módosítás és menetrend szerint megérkezett egy újabb adatvédelmi probléma is, ezúttal az arckönyv süti kezelő metódusa miatt. Az derült ugyanis ki, hogy a Facebookozáskor a júzer gépére kerülő cookie azután is információkat gyűjt a felhasználóról, hogy az kijelentkezett az oldalról. Ez még önmagában nyilván nem terel át tízmilliókat a Google Pluszra, de ha a Google el tudja kerülni az efféle botrányokat, abból hosszabb távon komoly előnyt kovácsolhat.
##szavazas_14##