Május 1-jén indul az Expo 2010, aminek a témája a "Szebb város - Jobb élet" lesz. A kiállítás szponzora, a Miotöbb érdekességgel is kedveskedik a látogatóknak. Egyrészt, bérelni lehet majd Mio A2010 GPS-es mobilokat vagy S500e navikat, amik segítenek eligazodni a városban, illetve a vásáron is. Ehhez persze el fogják készíteni az Expo park térképét is, arról nincs infó, hogy ezt vajon konkurens terméken is lehet-e majd használni.
Készítenek egy online Expo útikönyvet is a látogatóknak, szállodákkal, városnéző túrákkal és vásárlásra vonatkozó információkkal megpakolva. Az angol és kínai nyelven is működő útikönyvet mobilról is lehet majd nézegetni - már azokon a készülékeken, amik erre képesek.
Ez engem eddig kevéssé érint, viszont tudna olyat dobni a Mio, ami nekünk is érdekes lehet. Például a tavalyi CeBIT kiállítás alatt a Mio inkább egy virtuális standot épített, amit a neten keresztül bárki megnézhetett. Sajna a megfelelő linken most csak egy olyan szöveg fogad, hogy "A Virtuális Roadshow már lezajlott. Reméljük, viszontlátjuk a következő show-n!" Úgyhogy csak a fenti screenshot alapján lehet elképzelni, milyen jót hoztak össze.
Az szép lenne, ha az Expo alkalmából is készülnének valami hasonlóval. Közelebb tudná hozni a rendezvényt azokhoz, akik nem tudnak személyesen ellátogatni. Persze ez csak az én kis álmom, nem láttam semmi olyat, hogy a Mio ilyesmire készülne. De reménykedni azért lehet.