A PQI egyszerűen az új szabványt, az USB3-at használja ehhez, amiről párszor leírtuk már, hogy mintegy 10-szer nagyobb sebességre képes, mint elődje az USB2, persze, csak az új szabvány támogatottsága esetén. (Az első tesztek szerint ugyan gyorsít az USB2-n is, de csúcssebességét a saját csatlakozásával éri el.) A PQI U366 Cool Drive így hihetetlenül gyors, 5 Gbps átviteli sebességre képes, amit korábban csak eSATA csatlakozással lehetett elérni. Szükség is van erre, hiszen a 16, 32 és 64 GB-os méretben kapható usb-drive-ok mérete már elég nagy ahhoz, hogy akkora adatfájlokat másoljunk rá (pl.:film, backup) ami mellett hagyományos átviteli sebességgel jó pár percet elülhetünk. A nagyobb kényelem mellett az USB3 kevesebb áramot használ, mint elődje, ami laptopoknál igencsak jól jöhet. A TeamGroup X092 fantázianevű flash drive-ja másik utat választott a sebesség növeléshez, de vele is csak akkor van szerencsénk, ha a megfelelő csatlakozást megtaláljuk hozzá.
A X092 ugyanis két interface-szel rendelkezik, egy hagyományos USB2 és egy eSATA csatlakozással. Ha gépünkön (főleg laptop) nincsen szupergyors kapcsolatra képes eSATA csatlakozó, használhatjuk pendive-unkat a hagyományos felülettel, ám eSATA-s kapcsolat esetén az írás/olvasás sebessége elérheti a 110/40 MB-ot másodpercenként.
A gyártó 4,5 GB-os adatmennyiség esetén 42 másodperces átviteli időt ígér, ami szép teljesítmény. Igaz, az eSATA teljesítménye még így is lemarad az USB3-tól, egyelőre több ilyen csatlakozással találkozni, mint a csak elvétve elérhető új USB szabvánnyal. Mivel én laptoppal dolgozom, és 32 GB-os, hagyományos pendrive-ot használok (olykor USB HD-t), tudom, mennyit töltök másolásra várakozva a gép előtt, már rendeltem egy USB3 átalakítót (15k forint), és amint elérhető árú lesz, egy új flash drive-ra is beruházok majd, az idő pénz, sajnos. Az adattárolók pontos megjelenési idejét, és árait még nem lehet tudni, de január második felétől, (a CES után) már mindenről többet fogunk tudni.