tech.hu labor - Asus EEE PC 1005HA

2009. 09. 18.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.
Ma már ha három darab E betűt látunk valahol (és rendszeresen olvassuk a tech.hu-t), akkor nem juthat eszünkbe más, csak az Asus és a netbook-ok. Az egyik legfrissebb „példány” vendégeskedett nálunk egy rövid ideig, az 1005HA.

Azzal kezdeném, hogy engem már az első netbookjával levett az Asus a lábamról. Pontosan azt a szegmenst találta telibe, akit én (a szó jó értelmében vett) átlagfelhasználónak hívok. Az átlagfelhasználó PC-s attribútumai nálam a következők: nem kell atomreaktor-szintű hardver, vihesse bárhová, tudjon mindent ami netezés, kis offiszozás és szórakozás. Az azóta eltelt idő alatt sokat fejlődtek ezek a kis eszközök, hála a projekt sikerességének és természetesen ezzel együtt a versenytársak nyomásának.

Érdekes, hogy ezek a fejlesztések 80%-ban érintetlenül hagyták a belbecset (és most tekintsünk el egy pár pillanatig az igen fiatal NVIDIA-féle ION rendszertől) és inkább a „körítésre” szorítkoztak. De hát a mondás szerint is „Bevált csapaton ne változtass!”, illetve a „Járt utat a járatlanért… blablabla.”.

Mostani tesztalanyunk, az Asus 1005HA is természetesen Atom-os, legalábbis processzorilag, ugyanúgy, mint a legtöbb netbooknál 1 giga memóriát kapott, kicsit nagyobb, mint 10 colos a kijelzője, teljesen használható billentyűzettel, ám itt 160 gigás „normál” vinyón tárolhatjuk az adatainkat, és ennek tükrében még megdöbbentőbb a (gyári adatok szerinti) tíz és fél! órás akku idő.

Gondolj csak bele: van egy igen csinos, fekete, fehér, kék, vagy a bevállalósabbaknak pink színű PestiEst méretű egy kilós PC-d, amit a melóhelyen, iskolában a töltőn tartasz, majd mikor hazamész, majdhogynem az övtáskádban elfér és mégis bővem kibírja az esti tech.hu olvasgatást, dogaírást, emesenezést, szkájpizást (akár videóval, hiszen egy 1.3MP-es kamerát is belepasszíroztak az 1005HA-ba), és még egy-két filmet is megnézhetsz rajta, mielőtt a párna redői temporális nyomokat hagynának a pofazacskódon. Elég jól hangzik nem?

Ehhez még tegyük hozzá, hogy bruttó 90 ezer forint körül már magunkénak tudhatunk egy ilyen csöppséget, Wi-Fi-vel, bluetotth-al, minden földi jóval. Szóval az új „kagylóformájú” Asus netbook is jóra sikerült, hiszen, csak azon változtattak, amin muszáj: a külalakon, a képméreten és az akkuidőn. A hozzáadott EEE szoftvercsomagot pedig még a nagyi is értékelni fogja, hiszen egyszerűen használható, csak el tudd tőle szedni a kis csöppséget reggel, viszont cserébe végigalussza a napot és nem fog almáspitét készíteni, amiért még mérgesebb leszel rá. Úgyhogy inkább ne mutasd meg neki.



Szerző

tech.hu



Scroll to Top