Travelling without moving

2010. 04. 19.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.
Az utóbbi pár évben rengeteg változáson ment át a keresőóriás virtuális földgömbje, mely véleményem szerint mostanra, az 5. verzió által lett a világ legtökéletesebb térképes programja.

Elsőként a 3D-s megjelenítést emelném ki az újítások közül, mely az új verzióban már tényleg úgy néz ki, mintha csak egy terepasztalon böngészne a kíváncsiskodó. Többek között New York, Róma (főleg a Vatikán), Párizs, Barcelona, Sydney és a nagyobb városok kaptak térbeli nézetet, ám ahogy körülnéztem a mi kis hazánkban, Budapest néhány kerületének híresebb épületei és középületei is 3D-ben pompáznak. Méghozzá oly módon, hogy akár körbe is bandukolhatunk az egyes épületek között, mintha ott lennénk. Tisztára, mint a Sim City című városépítős játékban.

További újítás, az egyes területek történelmi nézete, mely azt a célt szolgálja, hogy megnézhessük lakóterületünket egyes időszakaszokban, hogy hogyan is nézett ki, milyen fejlődésen ment keresztül. Ez utóbbi funkció természetesen csak azokra a területekre vonatkozik, ahol vannak régebben készült felvételek a területről. Ám ha vannak, akkor évtizedekre visszamenőleg is ellenőrizhetjük a terület fejlődését, vagy akár a hanyatlását is.

Egyéb érdekességként még a Mars és a Hold felfedezését említeném meg, melyet egy kattintással elérhetünk a Google Earth 5-ös verziójában. E két égitesten olyan érdekességeket találhatunk, mint az űrszondák landolási zónáit, felvételeket az égitestek felületéről, illetve a holdon megtalálható Neil Armstrong landolási helyszíne, ahogy az összes őt követő asztronautái is.



Szerző

tech.hu



Scroll to Top