Milyen érdekes, pedig elsőre is feltűnhetett volna, hogy a hangszóról hiányzik a négyzetráccsal védett membrán, vagy a megszokott lyuk a készülék közepén. Az egész hangszóró egy egybefüggő műanyagkagyló, mindenféle látványos hanghullám kibocsátó készség nélkül!
A SONAR hangszóró ugyanis nem a hagyományos módon szólaltatja meg zenéinket, hanem vibrációval, így nincs szüksége hangsugárzásra. A levegő membrános rezgetése helyett a SONAR készülék magát, és a felületet rezegteti, amin áll, ezért a hangszóró hangszínszabályzása gyakorlatilag úgy is történhet, hogy az elhelyezését változtatjuk. A vibráció ugyanis másként szól egy tömör asztalon, mint egy könnyebb szerkezetű fémfelületen, tehát a hangzás nagyban függ a hangszóró aktuális helyétől, ahogy ez a videón is megfigyelhető.
##168889##
Ennek megfelelően a SONAR elég spártai felszerelésű, van rajta egy USB-bemenet, és egy működést jelző LED lámpácska, oszt’ jónapot! Az audio csatlakozó együtt található az USB-foglalattal, így nem kell két zsinór. A készülék speciális tulajdonsága miatt számítani lehet arra, hogy nem pont ugyanúgy fog szólni, mint hagyományos társai, viszont remek alkalmat nyújt a kísérletezésre. Lehet, valakinek a nagylexikon jön be hangzásilag, másnak a kőasztal, vagy az üveges dohányzó. És a játékos hangvadászatért mindössze 36 dollárt kell fizetni!