Virtuális valóság, ami tényleg lemásolja a világot
2014. 11. 21.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.
Virtuális valóság. “Szinte a valóságot tükrözi vissza, csak nem érzünk szagokat”. Azért nem ezzel a mondattal akar minket meggyőzni a Samsung, de komoly előrelépést jelentettek be a virtuális valóság mezején, a 2014-es fejlesztői konferencián, amit a popsci. com vizsgált meg jobban.
A Gear VR headsetet (virtuális valóság headset) Galaxy Note 4-es 5,7 centiméteres nagy felbontású képernyőjét használja a virtuális valóság megjelenítésére, ami lényegében a telefon kijelzőjét a headsetben jeleníti meg. Ez eddig szép és jó. De ahogy a telefont aktiválod virtuális headsetté, onnantól csak egy felesleges műanyag darab lesz a zsebedben.
Még elég gyerekcipőben jár a dolog, és a hardver korlátozottsága és a kis piaci árrés miatt, nem valószínű, hogy a fejlesztők egyből neki látnak alkalmazásokkal elárasztani a Samsungot.
Egy másik fejlesztés is napvilágot látott, a project beyond. Ez nagyjából egy CD nagyságú “korong” ami “16+1” HD kamerával van felszerelve, 360 fokban tud képet rögzíteni és élőben kommunikál a Gear VR-el. Viszont hangot nem rögzít és így nagyban rombolja a “valóban ott vagyunk” hatást.
A bejelentések ellenére azonban úgy tűnik, hogy a virtuális valóság inkább valamiféle sicence-fiction tudomány, mintsem az életünk része. Attól, hogy a Gear VR egy okostelefonhoz csatlakozik és van egy térfelvevő kamerájuk hozzá, attól még nem fogja a világot megrengetni, bármennyire is szeretné a Samsung.