Kommunikáló fotógép

2009. 08. 13.
Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.
Aki azt gondolja, hogy a fényképezőkbe már nem lehet olyan dolgokat integrálni (belepakolni), amiket eddig még senki soha, az biza nagyot téved. Főleg, ha a Samsung ST1000 kompakt digitális képalkotójáról van szó.

Samsung-ék ugyanis gondoltak egy nagyot és vadiúj „fénygépezőjükbe” jól beletuszkoltak egy WiFi, egy Bluetooth és egy GPS modult. Ezekből főleg a GPS és a WiFi jelent egekbe üvöltő újítást, hiszen BT-t már felfedezhettünk egy két masinában.

Az ST1000-es DLNA (Digital Living Network Alliance) kompatibilis, ami annyit jelent, hogy vezeték nélküli kapcsolaton (Wifi) képes más DLNA-t használó készülékekkel kommunikálni, legyen szó televízióról (a HD TV-k nagy része ilyen), digitális képkeretről, média szerverről, mobiltelefonról, stb. Ám szerintem egy kis barkácsmeló után a számítógépünk is képes lehet erre. Hogy ez miért jó? Mert így a nyaralásos fotóidat nem kell a haver amúgy is dugig gépére másolnod, hogy megmutasd neki a világ legnagyobb halát és az egyéb látottakat. Elég csak a gombokat nyomkodva várni a tévén megjelenő élményeid képi kivetülését, majd lapozgatni őket. Juhéjj, dezsíííír!  :o)

Nézzük, mit rejteget még „Szemi”. A GPS-t, bizony. Ez a kis „fícsör meg arra jó például, hogy ha elmész Kukutyinba zabot hegyezni és erről fotókat is készítesz, a GPS által rögzített koordinátáidat elmenti a gép a képpel együtt, így a fotód u.n. geotaggelt lesz. Hogy miért jó ez Neked? Mert megoszthatod a google térképes jóságán, hogy hol, s merre hegyeztél zabot és mindez milyen jó volt.

Természetesen ez a funkció már működött más gépeknél ezelőtt is, de a Samsung az első, aki a GPS-t integrálta a készülékbe, így nem kell külön beszerezni. Higgyétek el, így otthon ülve (vagy a melóban) nem is gondolnátok, hogy mennyire jó ez a funkció. Ám ha egyszer elkezditek felpakolni a google maps-ra a fotóitokat, nem fogtok tudni leállni vele :o) A Bluetooth gondolom mindenkinek tiszta mire való.

Az alapfunkciókat, mint például a fényképezés, majdnem el is felejtettem. A szenzor méret 12 millió pixel (így izgibben hangzik, mint a 12 megapixel, nem?), mellyel ISO 80-tól egészen ISO 4800-ig készíthetünk képeket, a fényviszonyoktól függően. Az ST1000-rel 1280x720-as, HD minőségű filmet is „forgathatsz”, melyet 30fps sebességgel rögzít HQ-ban. Sajnos a készülék pontos megjelenése még nem ismert, ám a csacsogó szájak 600 dolcsira becsülik az árát. Jómagam kíváncsian várom a dátumot és természetesen azt is, hogy esetleg a kezembe foghassam. Remélem már nem kell sokat aludni addig! Részletes specifikációt itt olvashatsz

>


Szerző

tech.hu



Scroll to Top