Bár a stratégiai partnernek választott Sagem nem a minőségi mobiltelefonjairól híres, első látásra nem tűnik elvetélt próbálkozásnak a Puma telefon. Az biztos, hogy nem a legokosabb készülék, és semmi egyedi extrával nem rendelkezik, felszereltsége és arculata miatt mégsem írnám le azonnal, pláne, ha az árképzésnél jól odafigyelnek.
Minden benne van, amit a kor követelményei megkívánnak, mégis az az érzése az embernek, hogy inkább csak sportoláshoz viszi magával, ami bele is illik a cég és a teló karakterébe. Az első ránézésre HTC gyanúsnak kinéző telefon legjellemzőbb tulajdonsága a hátlapon elhelyezett napkollektorok, melyek az energiatakarékosság jegyében fénnyel töltik fel az akkumulátort, az első tervezési mozzanat, mely a szabadba csábít.
A 2,8 inches QVGA érintőképernyő nem a legnagyobb, így a felbontása sem valami észvesztő (240*320), viszont kapacitív, ami ellensúlyoz szépen. A 3,2 megapixeles kamera sem a legnagyobb, de a LED-vakú, a hatszoros digitális zoom, és az elején található második kamera szintén feledtetni tudják e tényt. A pirosan sportos külcsín mellett egy sor beletett tartalom is a szabadtéri mozgásra hív, (például a beépített lépésszámláló, stopperóra, trackerek futóknak, biciklistáknak, A-GPS, geotagging, iránytű) míg a hanglemez alakú scratch-padon a zenéinkkel tudunk elszórakozni.
Emellett megtalálhatók rajta manapság kötelező közösségépítő fícsörök (Facebook, Twitter, Flickr, Youtube) is. A 115 gramm könnyű telefon tehát egészen pofás kis jószág, valamiért én mégis második, vagy szabadidős készüléknek képzelem el, mikor rápillantok igazi okostelefonomra. A forgalmazásra körülbelül egy, másfél hónap múlva kerül sor, elsőként Európában, remélhetőleg addig az áráról is többet megtudhatunk.
##186639##