A new yorki székhelyű Solar Ivy fejlesztői imádják a napfényt, és gondolom, hogy utálnak villanyszámlát fizetni, valószínűleg ezért is találták ki a cég nevét viselő, napfényből áramot generáló mű borostyánt. A háztartási áramszedő tulajdonképpen sok-sok kis napcellából áll, melyek a már említett növény leveleit formázzák és a napból áramló energia felfogását végzik. A kis napelemek újrafelhasznált anyagokból készültek, ahogy a vízállóságot szolgáltató polietilén burkolat is, így a fejlesztők garantálják, hogy a gyártás során szinte nullára csökkentették a környezetre ártalmas dioxid kibocsájtást.
Az áramellátó működése nem túl bonyolult. Csupán annyi napelemes levélkére van szükség, amennyi elegendő egy átlagos otthon áramellátására. Ezeket sorba kötve már csak ki kell lógatni az egész hálót a házunk naposabb falára és már kezdődhet is az áram termelés. A napcellák által konvertált elektromosságot direktben is felhasználhatjuk, illetve a nagy teljesítményű akkumulátoron is tárolhatjuk addig, amíg szükség nem lesz rá.
Bár a napelemes borostyán még csak a tesztidőszak közepén tart, a gyártó máris 50.000 dolláros fejlesztési támogatást kapott, tehát magasabb körökben is üdvözlik a dolgot. S ha ez így van, akkor nagy valószínűséggel kézzelfogható termék is lehet belőle, méghozzá remélhetőleg hamarosan. Ezért egyelőre ne szaladjatok az Obiba, ott még biztosan nem találtok egy levélnyit sem.