A Core i3, i5 és i7 névre hallgató processzorok az első 32 nanométeres típusok a piacon. Ez így elsőre nem sokat mond az utca emberének, de ha hozzátesszük, hogy egy méter = egymilliárd nanométer, úgy már jobban hangzik a dolog.
Ezek a procik automatikusan odafigyelnek arra, hogy mit csinálsz éppen, és annak megfelelően igazítják a teljesítményt is (ezt a technológiát Turbo Boost névre keresztelte a gyártó). Nem fogják szanaszéjjel pörgetni a gépedet, ha éppen egy szem Excelt hegesztesz, ellenben bírják a strapát, ha a Ben Hurt (vagy modernebb példával élve az Avatart) akarod újravágni HD minőségben.
Emellett a szintén hangzatos nevű Hyper-Threading nevű technológiát is tudják, aminek az a lényege, hogy két csatornát nyit a szoftvereknek egy processzormag felé, így ha az egyiken átmenetileg dugó alakulna ki, a másikon még mindig dolgozhatnak az alkalmazások. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy kevesebb a homokóra, azaz gyorsabb a gép.
Az is újdonság, hogy néhány új modell már grafikát is integrál közvetlenül a processzorra, tehát nem kell ahhoz külön grafikus bővítőkártyát vennünk, hogy HD-filmet nézzünk, vagy a legújabb 3D-s játékokkal szórakozzunk. Reméljük, hamarosan egyre több olyan ketyeréről számolhatunk be, amikben már ezek dolgoznak. A sajttájon ott voltak többek között például az Acer, az Asus, a Fujitsu, a HP és a Sony gépei, tehát tőlük például már számíthatunk ilyenekre, a legtöbbjük már valószínűleg a napokban elérhetővé teszi (ha még nem tette mostanáig) a Core i3, i5 és i7 processzorokra épülő modelljeit.