S most, amikor a gyártó bejelentette legújabb fejlesztésű rajzoló eszközét, ismét könnyek szöktek a szemembe. Egyrészt azért, mert ilyenem sose lesz, másrészt pedig azért, mert miket tud Úristenem. Az történt, hogy az új Wacom Intuos4-et bluetooth kapcsolattal látták el, így nem kell kábellel dugdosni sehova, nincs kötöttség, az ember akár járkálhat is az asztala mellett kezében a táblával, miközben bőszen dolgozik. Ezt nevezem én szabadságnak a javából :o)
További érdekessége a kis digitalizáló táblának, hogy a kialakítása meglehetősen aszimmetrikusra sikerült, ugyanis a keret bal oldalán (vagy jobb, ahogy tetszik) nyolc darab programozható (testre szabható), úgynevezett Dynamic ExpressKeys gomb kapott helyet, melyek mellett OLED kijelző mutatja a választható grafikai funkciókat. A nyolc darab gombocska között egy újabb fícsörre figyelhet fel az ember, méghozzá egy Touch Ring névre keresztelt tekerhető gyűrűre, mellyel olyan szolgáltatások érhetők el, mint a zoomolás, scrollozás, ecsetek és radírok méretének megváltoztatása, vagy akár a rajzvászon elforgatása. S ha már a kezelőszerveknél tartunk, meg kell említenem, hogy a gyártó a jobb és balkezes felhasználókra is gondolt, hiszen ha az ember 180 fokban elforgatja a rajztáblát, a gombok funkciói átfordulnak a másik oldalra anélkül, hogy bármit be kéne állítani manuálisan.
És itt még mindig nem merült ki a látványosságok listája. A Wacom Intuos4 eddig nem látott érzékenységű rajzfelületet kapott, így a leghaloványabb árnyalatokat is monitorra vetheti általa az a szerencsés, aki közel 360 jó angol fontot hajlandó fizetni érte ez év márciusának végétőltől, amikor is elérhetővé válik a kicsike a nagyközönség számára is. A készülék természetesen kompatibilis az összes Adobe termékkel, Corel Painter és Autodesk programokkal. Remélem hazánkba is hamar eljut a kis drágaság, hogy mihamarább betérhessek egy szám.tech. boltba és nyál csorgatva jól megtapicskolhassam fizikai valójában is.